A A
Monitor Polski Dziennik Ustaw Biuletyn Informacji Publicznej ePUAP 2 Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzeni w Gminie Janowiec

Apel Wójta Gminy Janowiec

Wójt Gminy Janowiec ponownie zwraca się z gorącą prośbą do parafian, mieszkańców i gości odwiedzających Janowiec o respektowanie przepisów ruchu drogowego a zwłaszcza znaków zakazu zatrzymywania się i postoju w centrum miejscowości. Dotyczy to głównie ulicy Kościelnej, Sandomierskiej i Placu Wolności. Ze względów bezpieczeństwa musi być zapewniony płynny ruch pojazdów w obu kierunkach. Niejednokrotnie przejazd pojazdów uprzywilejowanych pogotowia ratunkowego czy straży pożarnej jest utrudniony lub wręcz niemożliwy.

Do apelu dołączają się również nasi rolnicy uprawiający pola na Powiślu, którzy rozpoczęli okres żniw. Używają oni dużych i ciężkich maszyn, niejednokrotnie długich zestawów, których transport wymaga wyjątkowych umiejętności po wąskich i krętych drogach. Zastawianie tych dróg innymi pojazdami czyni je kompletnie nieprzejezdnymi. Należy pamiętać, że w wielu przypadkach nie ma innych dróg dojazdowych do pól jak przez centrum Janowca. Proszę więc o wyrozumiałość i wzajemny szacunek, przepisy są po to, aby były przestrzegane.

Parkujmy tylko w miejscach dozwolonych. Dodatkowo w okresie letnim uruchomimy miejsca parkingowe przy gminnym boisku sportowym.

W przypadku nieprzestrzegania przepisów ruchu drogowego będzie wzywana policja.