A A
Monitor Polski Dziennik Ustaw Biuletyn Informacji Publicznej ePUAP 2 Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzeni w Gminie Janowiec

Relacja z gminnych zawodów sportowo – pożarniczych w Janowcu 10.06.2018

W dniu 10 czerwca 2018 roku zorganizowane zostały na boisku sportowym w Janowcu zawody sportowo-pożarnicze dla jednostek OSP z Gminy Kazimierz Dolny i Gminy Janowiec. Głównym organizatorem był Zarząd Oddziału Gminnego ZOSP RP w Janowcu, Wójt Gminy Janowiec reprezentowany przez Pana Jana Gędka oraz Komenda Powiatowa Straży Pożarnej w Puławach. Nad prawidłowym przebiegiem zawodów oraz oceną konkurencji czuwali przedstawiciele PSP. Zgodnie z regulaminem takich imprez zawodnicy na wszystkich szczeblach startują w trzech konkurencjach: musztra, sztafeta pożarnicza i ćwiczenie bojowe. Wyjątkowo w tym roku komisja sędziowska podjęła decyzję o rezygnacji z musztry m.in. ze względu na wysoką temperaturę powietrza w tym dniu. Męskie drużyny pożarnicze z terenu naszej gminy reprezentowane były przez wszystkie jednostki OSP: Janowice, Janowiec, Nasiłów, Oblasy, Wojszyn i Trzcianki. Oprócz mężczyzn w zawodach wzięła udział kobieca drużyna pożarnicza z Oblas oraz trzy młodzieżowe – z Oblas i Janowic. Wszystkie drużyny za udział w zawodach i sportową walkę uhonorowane zostały dyplomami oraz nagrodami rzeczowymi, a najlepsze z nich reprezentować będą naszą Gminę na zawodach powiatowych w Żyrzynie. W kategorii męskich i żeńskich drużyn pożarniczych pierwsze miejsca zajęły zespoły z OSP Oblasy. Wśród zaproszonych osób mieliśmy okazję gościć przedstawicieli władz samorządowych i związkowych OSP Powiatu Puławskiego, Gminy i Miasta Kazimierz Dolny, Gminy Janowiec.

Poniżej przedstawiamy wszystkie wyniki zawodów w klasyfikacji generalnej (sztafeta pożarnicza 7x50m oraz ćwiczenie bojowe):

Gmina Kazimierz Dolny:

Męskie Drużyny Pożarnicze:

 1. OSP Kazimierz Dolny – 104,7 pkt.
 2. OSP Witoszyn – 106,3 pkt
 3. OSP Wierzchoniów – 113,1 pkt
 4. OSP Rzeczyca – 123,4 pkt
 5. OSP Skowieszynek – 135,3 pkt.

Kobiece drużyny pożarnicze:

 1. OSP Rzeczyca – 130,0 pkt
 2. OSP Wierzchoniów – 132,3 pkt
 3. OSP Witoszyn – 141,7 pkt

Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze – chłopcy:

 1. OSP Wierzchoniów – 112,9 pkt
 2. OSP Bochotnica – 122,7 pkt
 3. OSP Witoszyn – 129,1 pkt
 4. OSP Skowieszynek – 133,1 pkt.

Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze – dziewczęta:

 1. OSP Witoszyn – 163,1 pkt

Gmina Janowiec:

Męskie Drużyny Pożarnicze:

 1. OSP Oblasy – 116,0 pkt
 2. OSP Janowiec – 118,2 pkt
 3. OSP Janowice – 123,9 pkt
 4. OSP Nasiłów – 129,8 pkt
 5. OSP Wojszyn – 153,7 pkt
 6. OSP Trzcianki – 154,7 pkt

Kobiece drużyny pożarnicze:

 1. OSP Oblasy – 175,5 pkt

Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze – chłopcy:

 1. OSP Janowice – 124,7 pkt
 2. OSP Oblasy – 126,8 pkt

Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze – dziewczęta:

1. OSP Oblasy – 151,3 pkt

Wójt Gminy Janowiec dziękuje wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji tej imprezy czyli Zarządowi Gminnemu ZOSPRP w Janowcu, Gminnemu Ośrodkowi Kultury, strażakom z terenu naszej gminy oraz Komendantowi PSP w Puławach.