A A
Monitor Polski Dziennik Ustaw Biuletyn Informacji Publicznej ePUAP 2 Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzeni w Gminie Janowiec

Obchody Narodowego Święta Niepodległości

Narodowe Święto Niepodległości dało nam w tym roku wyjątkową okazję świętowania 100-lecia odzyskania suwerenności i powrotu naszej ojczyzny na mapy świata. To podniosłe wydarzenie było uroczyście świętowane w całym kraju.

Poszczególne etapy obchodów miały swoje miejsce już od początku roku w formie rozmaitych wydarzeń o zabarwieniu patriotycznym. Nasza Gmina również w pełni zaangażowała się w te wyjątkowe działania. Rozpoczęliśmy bardzo mocnym akcentem, od niezwykłego spektaklu pod tytułem „Rzecz o Poli”. Produkcję spektaklu skutecznie zrealizował GOK w Janowcu. Kolejnym wydarzeniem były październikowe uroczystości w Nasiłowie, połączone z poświęceniem pamiątkowego krzyża. Ostatnim krokiem były już uroczystości listopadowe, które trwały w naszej Gminie trzy dni, a odbywały się w Zespole Szkół w Janowcu, w Gminnym Ośrodku Kultury, w remizie w Oblasach, na skarpie przy Zamku w Janowcu oraz w Kościele Parafialnym. Podniosłe występy artystyczne, śpiewy, recytacje, prelekcje, koncerty przepełnione były czystą nutą patriotyzmu.

Zaangażowani byli zarówno dorośli jak i dzieci. Wprost brak miejsca by wymienić wszystkich współtworzących to podniosłe święto. My pragniemy złożyć publicznie serdeczne podziękowania. To Wy wszyscy, swym szczerym zaangażowaniem, czy też po prostu swą obecnością sprawiliście, że tegoroczne obchody odzyskania niepodległości były wyjątkowe.