A A
Monitor Polski Dziennik Ustaw Biuletyn Informacji Publicznej ePUAP 2 Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzeni w Gminie Janowiec

Pardes Festival | Spotkania z Kulturą Żydowską w aurze późnego lata | 21-25 sierpnia 2019 | Kazimierz Dolny i Janowiec

Fundacja Spichlerz Kultury zaprasza od 21 do 25 sierpnia 2019 na siódmą edycję  Pardes Festival – Spotkań z Kulturą Żydowską. Wydarzenia festiwalowe zaplanowano w różnych lokalizacjach Kazimierza Dolnego, na koncert wybierzemy się do Teatru Klepisko w Skowieszynku, w niedzielę festiwalową, 25 sierpnia spotykamy się na Zamku w Janowcu. Na finał festiwalu zawitamy do winnicy Widok Wojszyn.

W Janowcu zapraszamy na program specjalny przygotowany w partnerstwie z Muzeum Nadwiślańskim. Więcej informacji i program festiwalu: https://www.mnkd.pl/pardes-festival-21-25-sierpnia

W programie Pardes Festival m.in. prezentacje multimedialne, pokazy filmowe, spotkania literackie, spacer tematyczny po kolekcji judaików Muzeum Nadwiślańskiego, wędrówka śladami żydowskimi w Kazimierzu Dolnym, koncert muzyki sefardyjskiej. Goście festiwalowi spotkają się z wybitnymi znawcami judaizmu, tradycji, kultury żydowskiej i wielokulturowego dziedzictwa Polski. Atrakcją festiwalu jest – już po raz kolejny – warsztat wycinanki żydowskiej prowadzony przez mistrzynię wycinanki Joannę Matyjasek z Lublina.

Wspomnienie polsko-żydowskiej kolonii artystycznej w Kazimierzu nad Wisłą i przybliżanie szeroko definiowanej sztuki żydowskiej to wiodące wątki festiwalu od jego pierwszej edycji. Festiwal otworzy spacer tematyczny w przestrzeni Kazimierza Dolnego śladami motywów architektonicznych utrwalonych na obrazach malarzy żydowskich (21 sierpnia, środa, godz.11.00, zbiórka przy Kamienicy Celejowskiej).

Zachęcamy do śledzenia facebooka festiwalowego: https://www.facebook.com/PardesFestival/

Tekst: dr Aleksandra Markiewicz, dyrektor programowy Pardes Festival