APEL DO MIESZKAŃCÓW GMINY JANOWIEC
Szanowni Państwo,
W związku z obecną sytuacją meteorologiczną obserwujemy drastycznie zwiększony pobór wody wodociągowej, w wyniku którego dochodzi do:
- Spadku ciśnienia w sieci wodociągowej, który uniemożliwia także przeprowadzania akcji straży pożarnej w przypadku prowadzenia akcji gaszenia pożarów.
- Przekroczenia progu poboru mocy i zabezpieczeń prądowych na hydroforniach w godzinach wieczornych z powodu potrzeby uruchamiania wszystkich pomp i urządzeń, które muszą pracować na pełnej mocy przez długi czas. Skutkuje to przegrzewaniem urządzeń. W wyniku przeciążeń wybijane są zabezpieczenia prądowe. W takiej sytuacji włączają się automatycznie agregaty prądotwórcze, które powinny pracować tylko w sytuacjach kryzysowych. Stałe przeciążenie urządzeń grozi ich awarią, co może doprowadzić do braku możliwości dostarczania wody w ogóle do momentu usunięcia awarii.
- Znacznego obniżenia zwierciadła wody w studniach na ujęciach co stwarza także zagrożenie braku wody na terenie całej gminy.
Jeśli sytuacja hydrologiczna i meteorologiczna nie ulegnie poprawie może dojść do okresowych przerw w dostawie wody w bliżej nie określonych terminach.
W trosce o zapewnienie Państwu ciągłości dostaw wody oraz bezpieczeństwo pożarowe apelujemy do mieszkańców o ograniczenie zużycia wody, w szczególności podlewania!!! Jeżeli w najbliższych dniach sytuacja nie ulegnie poprawie może stać się konieczne wprowadzenie dalszych ograniczeń. Pamiętajmy, że podlewanie trawników nie jest priorytetem a najważniejsze jest możliwość dostarczenia wody mieszkańcom, ponieważ woda jest niezbędnym elementem naszej poprawnej funkcjonalności.
Liczymy na zrozumienie przez Państwa powagi sytuacji i dostosowanie się do naszej prośby.