A A
Monitor Polski Dziennik Ustaw Biuletyn Informacji Publicznej ePUAP 2 Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzeni w Gminie Janowiec

Relacja z gminnych zawodów sportowo – pożarniczych w Janowcu 03.07.2022.

W dniu 03 lipca 2022 roku zorganizowane zostały na boisku sportowym w Janowcu zawody sportowo-pożarnicze dla jednostek OSP z Gminy Kazimierz Dolny i Gminy Janowiec. Głównym organizatorem był  Wójt Gminy Janowiec, Burmistrz Kazimierza Dolnego oraz Komenda Powiatowa Straży Pożarnej w Puławach. Nad prawidłowym przebiegiem  zawodów oraz oceną konkurencji czuwali przedstawiciele PSP. Zgodnie z regulaminem takich imprez zawodnicy na wszystkich szczeblach startują w trzech konkurencjach: musztra, sztafeta pożarnicza i ćwiczenie bojowe. Męskie drużyny pożarnicze z terenu naszej gminy reprezentowane były przez jednostki OSP: Janowice, Janowiec, Nasiłów, Oblasy i Trzcianki. Oprócz mężczyzn  w zawodach wzięła udział kobieca drużyna pożarnicza z Oblas oraz dwie młodzieżowe  z tej samej jednostki.  Wszystkie drużyny za udział w zawodach i sportową walkę uhonorowane zostały dyplomami oraz nagrodami rzeczowymi,  a najlepsze z nich reprezentować będą naszą Gminę na zawodach powiatowych w Górze Puławskiej. W kategorii męskich i żeńskich drużyn pożarniczych pierwsze miejsca zajęły zespoły z OSP Oblasy. Zwycięzcom gratulujemy i życzymy sukcesów na zawodach wyższego szczebla.

Ciekawym zwyczajem takich zawodów już oczywiście poza konkursem jest nieformalny chrzest nowych uczestników w zbiorniku wodnym. Choć nie obywało się to bez oporów nowicjuszy, przy dużym zaangażowaniu i współpracy rzeszy druhów udało się schłodzić wiele osób w tą ciepłą niedzielę. Wśród korzystających z kąpieli nie mogło zabraknąć również starszych strażaków „ochotników”. Było przy tym dużo uśmiechów i dobrej zabawy.

Poniżej przedstawiamy wszystkie wyniki zawodów w klasyfikacji generalnej (sztafeta pożarnicza 7x50m oraz ćwiczenie bojowe):

Gmina Kazimierz Dolny:

      Męskie Drużyny Pożarnicze:

 1. OSP Rzeczyca  – 96,1 pkt.
 2. OSP Dąbrówka – 109,6 pkt
 3. OSP Bochotnica – 112,7 pkt
 4. OSP Wierzchoniów – 118,1 pkt
 5. OSP Witoszyn – 122,2 pkt
 6. OSP Skowieszynek – 133,4 pkt
 7. OSP Kazimierz Dolny – 163,1 pkt

Kobiece drużyny pożarnicze:

 1. OSP Wierzchoniów – 122,0 pkt
 2. OSP Rzeczyca – 122,2 pkt
 3. OSP Witoszyn – 164,2 pkt

Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze – chłopcy:

 1. OSP Kazimierz Dolny – 136,2 pkt

 

Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze – dziewczęta:

Brak

Gmina Janowiec:

Męskie Drużyny Pożarnicze:

 1. OSP Oblasy – 108,3 pkt
 2. OSP Janowiec – 112,4 pkt
 3. OSP Nasiłów – 126,7 pkt
 4. OSP Janowice – 133,4 pkt
 5. OSP Trzcianki – 153,3 pkt

Kobiece drużyny pożarnicze:

 1. OSP Oblasy – 141,5 pkt

Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze – chłopcy:

 1. OSP Oblasy – 141,5 pkt

Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze – dziewczęta:

 1. OSP Oblasy – 145,7 pkt

 

Wójt Gminy Janowiec dziękuje wszystkim druhnom i druhom za udział i zaangażowanie w zawodach sportowo – pożarniczych, za podjętą  sportową rywalizację oraz  tym, którzy przyczynili się do organizacji tej imprezy, a w szczególności pracownikom Urzędu Miejskiego w Kazimierzu Dolnym oraz pracownikom Gminnego Ośrodka Kultury w Janowcu.