A A
Monitor Polski Dziennik Ustaw Biuletyn Informacji Publicznej ePUAP 2 Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzeni w Gminie Janowiec

Relacja z gminnych zawodów sportowo – pożarniczych w Janowcu 09.06.2019

W dniu 09 czerwca 2019 roku zorganizowane zostały na boisku sportowym w Kazimierzu Dolnym zawody sportowo-pożarnicze dla jednostek OSP z Gminy Kazimierz Dolny i Gminy Janowiec. Głównym organizatorem był Burmistrz Kazimierza Dolnego,  Wójt Gminy Janowiec reprezentowany przez Pana Jana Gędka oraz Komenda Powiatowa Straży Pożarnej w Puławach. Nad prawidłowym przebiegiem  zawodów oraz oceną konkurencji czuwali przedstawiciele PSP. Zgodnie z regulaminem takich imprez zawodnicy na wszystkich szczeblach startują w trzech konkurencjach: musztra, sztafeta pożarnicza      i ćwiczenie bojowe. Wyjątkowo w tym roku komisja sędziowska podjęła decyzję o rezygnacji                z musztry m.in. ze względu na wysoką temperaturę powietrza w tym dniu. Męskie drużyny pożarnicze z terenu naszej gminy reprezentowane były przez jednostki OSP: Janowice, Janowiec, Nasiłów, Oblasy i Trzcianki. Oprócz mężczyzn  w zawodach wzięła udział kobieca drużyna pożarnicza z Oblas oraz cztery młodzieżowe – dwie z Oblas i po jednej z  Janowic i Trzcianek. Wszystkie drużyny za udział       w zawodach i sportową walkę uhonorowane zostały dyplomami oraz nagrodami rzeczowymi,              a najlepsze z nich reprezentować będą naszą Gminę na zawodach powiatowych w Kurowie. W kategorii męskich i żeńskich drużyn pożarniczych pierwsze miejsca zajęły zespoły z OSP Oblasy.

Ciekawym zwyczajem takich zawodów już oczywiście poza konkursem jest nieformalny chrzest nowych uczestników w zbiorniku wodnym. Choć nie obywało się to bez oporów nowicjuszy, przy dużym zaangażowaniu i współpracy rzeszy druhów udało się schłodzić wiele osób w tą upalną niedzielę. Było przy tym dużo uśmiechów i dobrej zabawy.

Poniżej przedstawiamy wszystkie wyniki zawodów w klasyfikacji generalnej (sztafeta pożarnicza 7x50m oraz ćwiczenie bojowe):

Gmina Kazimierz Dolny:

      Męskie Drużyny Pożarnicze:

 1. OSP Kazimierz Dolny  – 96,9 pkt.
 2. OSP Witoszyn – 106,6 pkt
 3. OSP Bochotnica – 107,4 pkt
 4. OSP Rzeczyca – 113,1 pkt
 5. OSP Dąbrówka – 122,2 pkt
 6. OSP Wierzchoniów – 170,1 pkt

Kobiece drużyny pożarnicze:

 1. OSP Rzeczyca – 126,3 pkt
 2. OSP Wierzchoniów – 133,2 pkt
 3. OSP Witoszyn – 158,7 pkt

Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze – chłopcy:

 1. OSP Skowieszynek – 123,1 pkt
 2. OSP Witoszyn – 128,5 pkt

 

Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze – dziewczęta:

 1. OSP Witoszyn – 176,2 pkt

 

Gmina Janowiec:

Męskie Drużyny Pożarnicze:

 1. OSP Oblasy – 106,3 pkt
 2. OSP Janowiec – 121,8 pkt
 3. OSP Nasiłów – 156,2 pkt
 4. OSP Janowice – 160,6 pkt
 5. OSP Trzcianki – 193,3 pkt

Kobiece drużyny pożarnicze:

 1. OSP Oblasy – 150,2 pkt

Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze – chłopcy:

 1. OSP Janowice – 122,2 pkt
 2. OSP Oblasy – 129,9 pkt

Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze – dziewczęta:

 1. OSP Oblasy – 134,8 pkt
 2. OSP Trzcianki – 163,2 pkt

 

Wójt Gminy Janowiec dziękuje wszystkim druhnom i druhom za udział w zawodach sportowo – pożarniczych i tym, którzy przyczynili się do organizacji tej imprezy.