A A
Monitor Polski Dziennik Ustaw Biuletyn Informacji Publicznej ePUAP 2 Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzeni w Gminie Janowiec

Wyjazd nauczycieli w ramach projektu Erasmus+ Exchanges of Digital Unity – Technology

W dniach 13-17 lutego 2023 roku grupa nauczycieli z Zespołu Szkół w Janowcu wraz z p. dyrektor Beatą Kolasińską miała okazję wyjechać do szkoły CEIP ALISIOS w Las Palmas na Wyspach Kanaryjskich. Wyjazd był możliwy dzięki uczestnictwu szkoły w projekcie Erasmus+ Exchanges of Digital Unity- Technology. W ramach pobytu na wyspie nauczyciele mieli okazję do zwiedzenia szkoły, wymiany doświadczeń, poznania hiszpańskiego systemu edukacji, obserwacji lekcji jak również uczestnictwa w szkoleniach zorganizowanych zarówno w szkole jak i  w miejscowym uniwersytecie. Podczas szkoleń i obserwacji lekcji nauczyciele poznali nowoczesne metody pracy oparte na wykorzystaniu technologii informacyjnej, zgłębiali wiedzę na temat wykorzystania aplikacji i sprzętu komputerowego oraz możliwości wykorzystania ich w praktyce szkolnej. Wizyta na uniwersytecie pokazała zmiany jakie zachodzą w modelach kształcenia współczesnej szkoły, jak dostosowuje się system edukacyjny do wyzwań i oczekiwań współczesnego świata.

W czasie wolnym cała grupa uczestników projektu z Łotwy, Turcji, Rumunii, Chorwacji, Polski i Hiszpanii, podziwiała przepiękne widoki, odkrywała uroki wyspy oraz rozkoszowała się piękną pogodą. Z pewnością był to dla wszystkich niezapomniany wyjazd, bogaty w nowe wiadomości i umiejętności, które z pewnością przeniosą na grunty swoich szkół.