A A
Monitor Polski Dziennik Ustaw Biuletyn Informacji Publicznej ePUAP 2 Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzeni w Gminie Janowiec

Gastronomia

Kulinarnym szlakiem po Janowcu…

Po zwiedzaniu zabytków, długich spacerach po pięknej okolicy i związanych z tym przeżyciach dobrze jest znaleźć miejsce gdzie można usiąść w miłej atmosferze, odpocząć, wypić kawę lub zjeść smaczny i pożywny posiłek. Janowiec nie dysponuje  ( jeszcze!) wielką liczbą tego typu lokali, ale te które się tu znajdują są prawdziwymi perłami doskonałej kuchni i wspaniałego klimatu.

Rozpocznijmy wędrówkę smakiem wyśmienitych kuchni od samego miasteczka:

1. Restauracja,, MAĆKOWA CHATA”-  Helena Śliwka

ul. Sandomierska 2 , 24-123 Janowiec

     tel. (81) 881 54 62 , kom. 0 507 194 720

     e-mail:   mackowa_chata@op.pl

Stylowa restauracja mieści się w zabytkowym przedwojennym budynku przy Rynku. Wysmakowany wystrój, zdjęcia dawnego Janowca i sympatyczni gospodarze stwarzają atmosferę spokoju i gościnności. Wzbogaca ją dodatkowo doskonała kuchnia, do której specjalności należą: wyśmienite placki ziemniaczane podawane jako ,, Placek Chłopski” z gulaszem i surówkami, żeberka w miodzie z orzechami, polędwiczki kurczaka, przeróżne pierogi, zupy i słynne ,, Naleśniki Leny” z pieczarkami i żółtym serem. Do wszystkich dań można dostać doskonałą maćkowa wodę źródlaną z ziołami i owocami. Na deser polecamy ciasta domowego wypieku.

 

2. ,,DOM CHLEBA” – Restauracja i kawiarnia

 ul. Rynek 12 , 24-123 Janowiec

               tel. (81) 881 52 40

           zapraszamy na stronę : www.janowiec.serokomla.com.pl

           zapraszamy na stronę : www.reypol.com.pl

Restauracja i kawiarnia położona jest w  centrum Janowca, w środku znajduje się również sklep. ,, DOM CHLEBA ” już z daleka wabi pięknym zapachem świeżego pieczywa, który jest wypiekany na naturalnym zakwasie przez Piekarnię ,, POD ZAMKIEM” . Sklep oferuje nie tylko szeroki wybór pieczywa ,ale można w nim nabyć oryginalna pamiątkę – chlebowy zamek Janowiec. Tutaj możecie również Państwo zakupić smaczne, ekologiczne i zdrowe przetwory rolno- spożywcze, skarby z janowieckich lasów i ogrodów, a ich producent, firma REYPOL, której częścią składową jest SEROKOMLA , zadbała o ich szeroką gamę asortymentową.

Kilka słów o…

 

RESTAURACJA- wyszukane i subtelne wnętrze oraz wyśmienita kuchnia zapraszają na wyśmienite dania:  Schab a’la Serokomla w połączeniu z półksiężycami ziemniaczanymi  i surówką ze świeżych warzyw oraz tradycyjnym kompotem z owoców, zaspokoi nawet te najbardziej wymagające podniebienia.
W okresie letnim do dyspozycji gości jest ogródek  na świeżym powietrzu, pod parasolami, w otoczeniu kwiatów, proponując odpoczynek przy grillu czy biesiadnym stole.

KAWIARNIA – to przytulne i wyjątkowe miejsce,  urzekające swoim wystrojem, zaprasza na wyśmienite ciasta domowe, a „Czar Janowca” – smakowity deser lodowy – na pewno ugasi żar upalnego lata. Przy kolorowych stoliczkach i  wygodnych  fotelach, a także pod parasolami na świeżym powietrzu dysponujemy 34 miejscami.

Serokomla to również prom, który kursuje na trasie Nasiłów – Bochotnica od maja do października.

                            

3.  ,,QUCHNIA NA PODZAMCZU”

Plac Wolności 9, 24-123 Janowiec

tel. 504 100 266  ( czynna od 11-18 , weekend od 11 -20)

Restauracja znajduje się obok Gminnego Ośrodka Kultury. Nazwa określa najważniejsze cechy lokalu. Litera ,,Q” w nazwie oddaje jakość serwowanych potraw, a jest w czym wybierać: Żurek w chlebie, filet drobiowy w zielonym pieprzu, polędwiczki wieprzowe w kaparach i cztery rodzaje pierogów wraz potrawami z grilla stanowią jedynie część bogatej oferty kulinarnej.

 

Jeżeli dodamy do tego ciasta, lody i fantazje kawowe przyrządzane na 10 sposobów to miejsce to posiadające ogródek i plac zabaw dla dzieci jest doskonałym miejscem postoju i wypoczynku.