A A
Monitor Polski Dziennik Ustaw Biuletyn Informacji Publicznej ePUAP 2 Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzeni w Gminie Janowiec

Komunikacja

Janowiec leży na zachodnim brzegu Wisły, 12 kilometrów w górę rzeki od Puław, na przeciwko Kazimierza Dolnego. Dojazd samochodem, od południa i wschodu z Puław lub od strony zachodniej ze Zwolenia przez Przyłęk.

Jeżeli nie dysponują Państwo własnym samochodem, bądź z innych przyczyn preferują korzystanie z usług przewoźników zbiorowych, proponujemy komunikację autobusową. Z Puław do Janowca kursują autobusy miejskiej linii numer 17 obsługiwanej przez MZK Puławy oraz jeżdżącej po tej samej trasie, prywatnej linii 117p. Dodatkowo można dojechać autobusami PKS z Puław i Zwolenia (rozkłady – www.rozklady.com.pl)

Najatrakcyjnieszym sposobem dotarcia do Janowca jest samochodowo-osobowy prom ,, Gelderland” łączący Janowiec z Kazimierzem Dolnym oraz drugi prom ,,Serokomla” powstał w miejscu starej przeprawy wojskowej która łączyła Nasiłów (gmina Janowiec) z Bochotnicą (gmina Kazimierz Dolny).
Dzięki tym przeprawom można planować wycieczki pozwalające poznać obydwa brzegi Wisły bez konieczności pokonywania dwukrotnie tej samej trasy.